شماره رند

چرا فقط شماره!؟

وقتی که می توانید یک نام باشید!

جهت آشنایی و اطلاع بیشتر در باره شماره های رند حروفی (فون واژه)،

لینکهای زیر را مطالعه نمایید.

لينکهای مفید سایت:

آشنایی با فون‌واژه

مزایای فون‌واژه

 هر شماره آیتل = یک شغل تخصصی، پایدار و پر رونق

 گوشیهای هوشمند (اندرویدی، آیفون و...)، شماره های حروفی آیتل را می شناسند

(شماره گیری سریع دوستان، ارسال آسان پیامک،  ...)

 فروش ویژه آیتل؛ «طرح الماس»: نام از شما، خرید از ما

خرید فون واژه به قیمت اپراتور

  خرید فون واژه به قیمت شماره عددی

*****************

 

حراج سیمکارت های رند دائمی و اعتباری همراه اول

دور جدید حراج سیمکارت ‌های رند همراه اول تحت عنوان «خوش‌خطی برازنده شماست» آغاز شد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول با توجه به استقبال مشترکین از سیمکارت های با شماره رند دائمی و اعتباری، در نظر دارد تا شماره های رند را از طریق طرح حراج اینترنتی در اختیار مشترکین خود قرار دهد.
همراه اول در این حراج اینترنتی با توجه به منابع و امکانات در اختیار، پس از تعریف رنج در سیستم‌ های مکانیزه، لیست شماره ‌های قابل واگذاری را در مقاطع مختلف استخراج و پس از قیمت‌ گذاری پایه در معرض حراج قرار می‌دهد.
در این حراج که به ‌صورت عمومی برگزار می شود، آیین‌ نامه تقاضا و اشتراک تلفن همراه از هر حیث حاکم بر روابط مشترک و شرکت بوده و بنابراین مشترک نمی‌ تواند با استناد به مبلغ پرداختی، خود را از شمول آیین‌ نامه مذکور معاف بداند.
متقاضیان می ‌بایست از کلیه قوانین و مقررات همراه اول اطلاع کامل داشته و آنها را رعایت نمایند، از جمله این قوانین «رعایت سقف مجاز واگذاری خطوط دائمی و اعتباری تا حداکثر ۱۰ عدد سیم‌کارت فعال برای هر شرکت کننده» است.
کلیه واگذاری ‌ها مشمول هزینه‌ های قانونی اعم از مالیات و عوارض ارزش افزوده مطابق با قوانین جاری مالیاتی کشور بوده که به ‌عهده خریدار خواهد بود. نظارت بر حسن اجرای فرآیند واگذاری به‌ عهده کمیته منتخب همراه اول خواهد بود.
خرید از طریق سایت رند همراه اول و به صورت حراج online در آدرس 
https://rond.mci.ir امکانپذیر است و پرداخت نیز به صورت آنلاین در سایت مذکور صورت می پذیرد، شرکت کنندگان در حراج‌ می بایست با خرید اعتبار، حساب خود را برای شرکت در حراج آماده و مطابق با راهنمای شرکت در حراج نسبت به خرید اقدام نمایند.
مشترکین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت این اپراتور به نشانی 
www.mci.ir مراجعه کنند.

 

اطلاعات جانبی پیرامون مزایده شماره های رند همراه اول

واگذاری خطوط رند شرکت ارتباطات سیار از طریق مزایده و حراج به‌دلیل نداشتن مصوبه قیمت‌گذاری عملاً از سال 89 متوقف شد در حالی که ‌برخی سیم‌کارت‌های مشمول رُندی، مربوط به سال‌های 73 و 74 بود که در مزایده‌های قبلی به فروش نرفت.

البته همواره از سوی مخابرات عنوان می‌شد که برای واگذاری این خطوط که طبق اظهارات پیشین عطوفی ــ معاون همراه اول ــ به چهار میلیون خط رُند می‌رسید، باید دید که اولویت با چه افراد یا نهادهایی است.

در گذشته و تا سال‌های 81 و 82 شماره‌های رند دائمی همراه اول در قرعه‌کشی اعطای سیم‌کارت‌ها کنار شماره‌های عادی قرار می‌گرفت و به مشترکان فروخته می‌شد اما پس از تصویب قانون خروج شماره‌های رند از واگذاری‌های مردمی، شرکت مخابرات توانست از شورای اقتصاد مجوز فروش این‌گونه شماره‌های خاص را بگیرد و بر اساس آن موفق شد بیش از 400‌ هزار شماره متفاوت را از طریق مزایده و حراج به فروش برساند.

توجیه نیز در زمان دولتی بودن شرکت ارتباطات سیار این بود که چنین کاری برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی در توزیع شماره‌های خاص صورت می‌گیرد؛ با توجه به اینکه تجربه واگذاری عادلانه پیش از این وجود داشت و شانس هر کس بیشتر بود، احتمال داشت سیم‌کارتی رند در قرعه‌کشی‌ها برنده شود لذا این توجیه پذیرفته شد.

تاریخ واگذاری این قبیل خطوط نشان می‌دهد که از سال 85 تا پایان سال 87 همراه اول حدود 15 دور مزایده برای فروش شماره‌های رند برگزار کرده که در نخستین دور آن (مهر 85) توانسته به فروش 500 قطعه سیم‌کارت برسد.

گران‌ترین مزایده سیم‌کارت‌های خاص همراه اول مربوط به شماره 09127777777 می‌شد که با قیمت 57 میلیون و 777 هزار و 777 تومان به فروش رفت؛ بعدها نیز شماره‌های 09122222222 و 09123333333 به‌ترتیب با قیمت‌های 44 و 43 میلیون تومان به فروش رفت.

خریدار 09122222222 نیز در برابر تمامی تقاضاهایی که می‌آمد، نهایتاً فرمول ارزش دوبرابری تمامی اعداد 2 را به‌عنوان پیشنهاد خود مطرح کرد که دیگر کسی حاضر به ارائه رقمی بالاتر از آن نشد و نهایتاً این خط با قیمت 44 میلیون و 444 هزار و 444 تومان فروخته شد.

همواره مزایده نامبرینگ، راهکار پیشنهادی اپراتورهای موبایل بوده تا از این طریق فرصتی برای صاحبان مشاغل خاص و کسانی که شماره رند موجب رونق کسب‌وکارشان می‌شود، فراهم شود؛ قطعاً وضعیت اجتماعی و اقتصادی افراد جامعه تعیین کننده نرخ رندها یا به‌عبارتی اتمام حجت در مزایده است پس هیچ قانونی نیست که بخواهد رقم فروش این قبیل سیم‌کارت‌ها را که ارزشی ذاتی دارند محدود کند.

رویه واگذاری سیم‌کارت‌های خاص نشان داده که ارزش آنها در بازار آزاد گاهی به چند 10 یا چند 100 برابر قیمت پیشنهادی در مزایده نیز می‌رسد.

تنها خطی که حرف و حدیث پیرامون واگذاری آن بالا گرفت شماره 09123456789 بود که سریعاً به‌عنوان رندترین شماره موبایل معروف شد لذا در آبان‌ماه 87 اعلام شد که این شماره بی‌نظیر قرار نیست به مزایده گذاشته شود و تصمیم گرفته شده تا به موزه مخابرات سپرده شود.

اما این موضوع از سوی سخنگوی مخابرات ایران رد شد و در آن زمان عنوان کرد: رندترین خط موبایل هم در ردیف سیم‌کارت‌های فروشی مخابرات قرار گرفته است.

این خط سوپر رند هم‌زمان با پایان مراحل خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران فرصت حضور در مزایده‌های رند را یافت.

با این حال و همان‌طور که گفته شد مزایده شماره‌های خاص تنها در ایران نیست و مصداق جهانی دارد که یک نمونه معروف آن برنده شدن شرکت هواپیمایی چینی Sichuan Airlines در مزایده شماره موبایل 88888888 است.

اما گران‌ترین خط موبایل دنیا با شماره‌های 6666666 تاکنون به نام تاجری عرب خورده که در مزایده کمپانی Qtel در سال 2006 شرکت کرد و خطی دومیلیون و 700هزار دلاری خرید.

در حال حاضر بار دیگر محدودیت برگزاری حراج‌های همراه اول برداشته شده و دور جدید مزایده‌ آن تحت عنوان "خوش‌خطی برازنده شماست" کلید خورده است.

 پی نوشت: 

در حال حاضر این حراجی بصورت محدود برگزار شده، محتملا درآینده گسترده تر شده و چه بسا با درخواست متقاضیان به حوزه فون واژه ها نیز گسترش یابد تا افراد بتوانند شماره معادل برند یا نام خود را تهیه نمایند.

 

منابع: سایت همراه اول + خبرگزاری تسنیم

 

 

 

 

 

Where you can buy Louis Vuitton Replica :

louis vuitton sling bag replica gucci replica 1:1 louis vuitton messenger bag replica dior replica Bvlgari B.ZERO1 replica high quality louis vuitton replicas canada cartier love bracelet replica replica Jordan 4 louis vuitton shoes replica replica Jordan 4 replica louis vuitton wallet gucci replica replica louis vuitton m40780 Replica Louis Vuitton backpack replica gucci shoes imitazioni louis vuitton gucci backpack replica fake louis vuitton wallet louis vuitton imitate kaufen fake louis vuitton shoes louis vuitton neverfull replica fake louis vuitton tas kopen louis vuitton imitate kaufen replica louis vuitton m40780 Best faux Chanel bags louis vuitton tasche gefalscht kaufen gucci replica louis vuitton messenger bag replica handbags replica Australia fake bvlgari ring gucci backpack replica hermes evelyne replica louis vuitton messenger bag replica Replica chanel backpack louis vuitton imitate kaufen fake chanel wallet imitation sac hermes replica Louis Vuitton shoes canada goose replica louis vuitton imitazioni louis vuitton fake imitazioni borse dior louis vuitton duffle bag replica goyard pas cher imitazioni louis vuitton Louis Vuitton Replica cartier love bracelet replica replica Louis Vuitton supreme Backpack dior replica replica Louis Vuitton shoes