هم کدسازی استان اردبیل

 

طرح هم کدسازی شماره های تلفن در استان اردبیل از روز دوشنبه 13 مردادماه به اجرا در می آید که با اجرای این طرح، بیش از 370 هزار شماره تلفن در این استان 8 رقمی شده و کد استان به 045 تغییر می یابد.

با اجرای طرح ملی هم کدسازی علاوه بر تغییر کد استان به 045 ؛ در شماره تلفن هاي شهرستان اردبيل رقم اول از سمت چپ حذف و عدد 33 جايگزين آن مي شود و در شهرستان هاي پارس آباد، بيله سوار، گرمي، مشگين شهر، خلخال، نمين و سرعين رقم دوم از سمت چپ حذف و عدد 32 به اول سمت چپ شماره اضافه مي شود. 

همچنین در شهرستان کوثر رقم اول از سمت چپ حذف و عدد32 جايگزين آن مي شود و در شهرستان نير پيش شماره از عدد 382 به 3228 تغيير مي يابد.

در مابقي مراکز شهري و روستايي مشترکين مي توانند با ارسال شماره فعلي به سامانه پيامکي 1000045118 و يا تماس با شماره تلفن رايگان 3666 از شماره جديد خود مطلع شوند.

بر اساس این گزارش، این طرح در 49 مرکز شهري و 372 مرکز روستايي در سطح شهرستانهاي اردبيل، نير، نمين، سرعين، خلخال، كوثر، مشگين شهر، پارس آباد، گرمي (مغان) و بيله سوار انجام مي پذيرد.

تعداد خطوط تلفن منصوبه در سطح مراكز شهري 356 هزار و در سطح مراكز روستايي 179 هزار خط است که از این تعداد در مراكز شهري 284 هزار و در مراكز روستايي 86 هزار خط دایر شده است؛ همچنین تعداد خطوط تلفن منصوبه GSM-WLL در 26 مركز شهري و 171 مركز روستايي 95 هزار و دايري 13 هزار خط اعلام شده است.

گفتنی ست،اطلاعات کلیه شماره های استان برروی وب سایت شرکت مخابرات ایران (www.tci.ir) و پورتال شرکت مخابرات استان اردبیل (www.ardabil-tci.ir) قابل دسترسی است.

 

 

 

 

   

 منبع: مخابرات ایران

 

******************************************************

سایر لینکهای مفید سایت:

آشنایی با فون‌واژه

مزایای فون‌واژه

گوشیهای هوشمند (اندرویدی، آیفون و...)، شماره های آیتل را می شناسند

 

 

«با آیتل، دیگر فراموش نخواهید شد