برترین برند

 برترین برندهای 2014 از نگاه اینتربرند (+جدول کامل)


با توجه به اهمیت "برند" در دنیا، نهادهای مختلفی اقدام به انتشار برترین برندها براساس عملکرد مالی و توانایی جذب مشتری می‌کنند. "اینتربرند" نیز در لیست جدیدی 100 برند را طبقه بندی کرده است.
پول‌نیوز، مازیار دانیالی - دنیای تجارت امروز میدان رقابت مفهومی به نام "برند" است. طبق استانداردهای بین المللی علم اقتصاد، کوچکترین فعالیت تجاری نیازمند شناسنامه ای است که با یک عنوان(نامگذاری برند) و لوگو(نمایه برند) آغاز می شود. هر چه در عرصه تجارت موفق تر عمل کنید برند و لوگوی شما به همان میزان بیشتر شناخته می شود و ارزش آن در بازارهای هدف افزایش می یابد. از این رو ایجاد برند را اولین گام در یک فعالیت اقتصادی جدی و موفق می دانند.

با توجه به اهمیت "برند" در دنیای تجارت، هر ساله نهادهای مختلف اقتصادی و مراکز آماری اقدام به انتشار برترین برندهای دنیا بر اساس عملکرد مالی و توانایی جذب مشتری می کنند. اخیرا نیز مرکز اینتربرند لیستی را منتشر کرده که در آن 100 برند ارزشمند دنیا طبقه بندی شده است. اینتربرند در کنار رده بندی 2014 اشاره ای نیز به نتایج بررسی خود در سال گذشته میلادی(2013) داشته تا امکان مقایسه تغییرات برای مخاطبان فراهم شود.

گفتنی است اینتربرند یکی از برترین مراکز مشاوره بین المللی در امور مربوط به "برندینگ" است. اینتربرند شبکه ای متشکل از 33 دفتر و نمایندگی در 27 کشور جهان است.سابقه فعالیت این مرکز به سال1974 باز می گردد و نقش مهمی در انتشار و توسعه فرهنگ برندسازی در دنیای تجارت داشته است. این مرکز تلاش دارد تا با انتشار لیست بهترین برندهای جهان، مشتریان و سرمایه گذاران بورس را به سمت برترین انتخاب های ممکن هدایت کند.

در لیست امسال(2014) کمپانی اپل کماکان در صدر قرار دارد و بدنبال آن گوگل و کوکاکولا قراردارند. در ادامه لیست اینتربرند را مشاهده می کنید.